İş

Güne Başlarken: GSYİH verisi ve kurumsal kazanç raporları

Yazar – Liz Moyer

Investing.com – Yatırımcılar Cuma günü açıklanacak olup iş gücü piyasasında zayıflamaya işaret edebilecek Kasım ayı istihdam raporunu beklerken pay senetleri Salı günü dalgalı seyretti.

İş olanakları ve yeni işsizlik başvuruları bilgileri de bu hafta açıklanacak. İş gücü piyasasındaki zayıflama, enflasyonu denetim altına almaya çalışan Fed’in, faizleri yakın geçmişte olduğundan daha az ölçüde artırmasına neden olabilir. Fed, bir sonraki faiz atılımına karar vermek üzere Aralık ayında toplanacak.

Analistler Cuma günü açıklanacak olan istihdam raporunun, iktisadın geçen ay Ekim ayına kıyasla 200.000 kişilik istihdam yarattığını göstermesini ve işsizlik oranının %3,7 civarında tıpkı kalmasını bekliyor. Son enflasyon bilgileri iktisadın yavaşlamakta olduğunu gösteriyor. Bu hafta ayrıyeten Fed’in tercih ettiği enflasyon göstergesi olan kişisel tüketim harcamaları (PCE) endeksi de açıklanacak.

Çarşamba günü yatırımcılar Fed Başkanı Jerome Powell’ı dinleyecek. Powell’ın, Brookings’teki Hutchins Maliye ve Para Politikası Merkezinde bir konuşma yapması planlanıyor ve tüm kulaklar, para politikası hakkında ipuçları için açık olacak.

Bugün piyasaları etkileyebilecek üç gelişme:

1. GSYİH verisi

Üçüncü çeyreğe ait ikinci GSYİH verisi, Çarşamba günü paylaşılacak. Analistler %2,6 olan bir önceki okumaya göre %2,7’lik bir artış bekliyor.

2. Hormel yarar raporu

Paketlenmiş et üreticisi Hormel Foods Corporation (NYSE:HRL), 3,3 milyar dolar gelirle pay başına 50 sent çıkar paylaşabilir. Analistler, emtia fiyatlarına ait görünüme odaklanacak.

3. Yazılım çıkar raporu

Salesforce Inc’in (NYSE:CRM) 7,8 milyar dolar gelir ile pay başına 1,22 dolar kâr açıklaması beklenirken Snowflake Inc (NYSE:SNOW) için beklentiler, 539 milyon dolar gelir ve 5 sent kâr paylaşması istikametinde.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu