Teknoloji

Apple Music, 2022 Yılı Özetini Yayınladı

Çevrim içi müzik servisleri, her yılın sonunda kullanıcılarının o yılki aktivitelerinin özetini içeren özelliklerini yayınlıyor. Bu yıl da her vakit olduğu üzere kullanıcılar yıl sonu özetlerini heyecanla bekliyordu. Artık ise Apple Music kullanıcılarını sevindirecek bir gelişme yaşandı. Dev platform, “Replay” özelliğini bizlerle buluşturdu.

Kullanıcılar, şu anda Apple Music Replay yoluyla geçtiğimiz yıl dinlediklerinin bir özetine ulaşabilir. Bunun dışında platformun özelliğe bu yıl kimi yenilikler getirdiğini de eklemek gerek. Gelin daima birlikte yeniliklere ve bu yılki özetinize nasıl ulaşabileceğinize bakalım.

Apple Music Replay nasıl kullanılır?

Apple Music aboneleri, buradaki bağlantı üzerinden geçtiğimiz yıl platformda dinlediklerinin bir özetine ulaşabilir. Platform, ‘Replay’ ile birlikte en çok dinlediğiniz müzikleri, tipi, sanatçıyı, kaç dakika müzik dinlediğinizi ve daha fazlasını toplumsal medyada gördüğümüz öykülere emsal bir biçimde sizlere gösteriyor. Her bir kısımda, o kısma uygun bir müzik art planda çalıyor.

Ayrıca Replay’deki tüm ayrıntılara, taşınabilir uygulamadan çok masaüstü tarayıcılardan ulaşabileceği de aktarılıyor. Taşınabilir uygulamada en geçen yıl en çok dinlediğiniz müziklerin yer aldığı bir oynatma listesinin eklendiğini belirtelim. Kullanıcılar, yıllık özetlerini izledikten sonra aşağı inerek en çok dinledikleri albümler ve oynatma listeleri üzere daha ayrıntılı bilgilere de ulaşabiliyor. Bunun dışında yıllık özet toplumsal medyada da paylaşılabiliyor.

Apple Music’in bu atakla yıllık özeti biraz daha Spotify Wrapped’e benzeri bir hale getirdiğini söyleyebiliriz. Fakat Replay, hala daha çok web tarayıcısı odaklı bir tecrübe olmaya devam ediyor.

Yıllık özetler konusunda en çok öne çıka platform olan Spotify’ın Spotify Wrapped’i ne vakit yayınlayacağı ise şimdi aşikâr değil. Platform, 2021 yılı özetini geçen yıl 1 Aralık’ta bizlerle buluşturmuştu. Bu yıl da emsal bir tarihte gelebileceğini varsayım edebiliriz. Öte yandan Apple Music’e ek olarak YouTube Music’in de 2022 yılı özetini bugün yayınlamaya başladığını ekleyelim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu