Yaşam

RAF SIMONS, MARKASINI KAPATIYOR

Tasarımcı Raf Simons, tıpkı isimli şirketini kapattığını duyurdu. Yalnızca birkaç ay evvel Londra’da bir gösteri düzenleyen tasarımcı, 27 yıl sonra markasına veda edeceğimizi Instagram’dan duyurdu.

Simons, yıllardır kendisi için çalışanlara ve ona inananlara içten bir bildiri paylaştı. Hayranları ve takipçileri, dayanak bildirileri göndermek için süratli davrandılar.

“SS23 koleksiyonu, 27 yıllık olağanüstü bir yolculuğun ve Raf Simons moda markasının son sezonunun sonucudur” diye yazdı. “Başardığımız her şeyden ne kadar gurur duyduğumu paylaşmak için kelimelere sahip değilim. Ekibimden, işbirlikçilerimden, basından ve alıcılardan, arkadaşlarımdan ve ailemden, sadık hayranlarımızdan ve sadık takipçilerimizden gelen inanılmaz destek için minnettarım.”

Bu gönderiyi Instagram’da gör

Raf Simons Official (@rafsimons)’in paylaştığı bir gönderi

“Vizyonumuza her zaman inandığınız ve bana inandığınız için hepinize teşekkür ederim.”

Tasarımcı, şirketi neden kapatmayı seçtiği veya gelecek planlarının ne olabileceği konusunda herhangi bir ayrıntıya girmedi.

Markanın son defilesi, Ekim ayında Surrey Quays, Londra’daki Printworks’te gerçekleşti ve burada SS23 koleksiyonu sunuldu. Şov, Kraliçe’nin vefatından sonra Londra Moda Haftası sırasında ilk tarihinden ertelenmişti.

Simons, aynı adı taşıyan markasını 1995 yılında Jil Sander, Dior ve Calvin Klein gibi büyük moda evlerinde yürüttüğü çeşitli çalışmalarla birlikte kurdu. 2020’de, Miuccia Prada ile birlikte Prada’nın ortak kreatif yöneticisi olarak ilan edildi. Artık devam edeceği bir konum olarak düşünülüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu