Haber

Dicle Belediyespor ligden çekildiğini duyurdu

Diyarbakır’da 1. Amatör B Grubu’nda mücadele eden ve 21 Ocak’ta takım otobüsü kaza sonucu devrilen Dicle Belediyespor, ligden çekildiğini açıkladı.

21 Ocak’ta Lice ilçesi Fis Ovası mevkiinde 1. Amatör Lig B’de mücadele eden Dicle Belediyespor’lu futbolcuları Lice Güç Spor maçına gitmek üzere taşıyan 21 TB 227 plakalı midibüs yola çıktı. Yağmur nedeniyle kayganlaşan yolda kontrolden çıkarak takla attı. Kazada aralarında futbolcuların da bulunduğu 19 kişi yaralandı. Kazada 7 futbolcunun tedavisinin sürdüğünü belirten takımın teknik direktörü Ramazan Özyurt, bazı oyuncuların ailelerinin futbol oynamalarına izin vermediğini, sporcuların sağlık ve psikolojilerinin bozulduğunu belirtti. ve ligden çekilme kararı aldıklarını söyledi.

Kazada kendisinin de ağır yaralandığını belirten Özyurt, “Takımımız Lice Güçlü Spor ile deplasman maçı için Lice’ye giderken aracın sürücüsünün kayması sonucu 19 sporcumuz ve ben yaralandık. şiddetli yağmur nedeniyle direksiyon hakimiyetinin kaybedilmesi. Söz konusu kazanın üzerinden 20 gün geçmesine rağmen bazı sporcular hala yaralanıyor.” Tedavi görüyorlar. Çeşitli yerlerinde kırık ve çıkık bulunan sporcularımızın durumu şimdilik iyiye gidiyor. Bu nedenlerle yönetim ve teknik komite bir araya gelerek durum değerlendirmesi yaptı. Yapılan görüşmeler sonucunda 7 sporcumuzun kaza sonucu yara ve ağrılarının devam ettiği, birçok sporcunun ailesinde ise kaygı ve kaygının yaşandığı öğrenildi. “Endişe nedeniyle tekrar futbol oynamalarına izin vermedikleri, kalan tüm sporcuların ise olayın travmasını atlatamadığı kanaatine varılmış olup, saydığımız tüm nedenlerden dolayı Dicle Belediye Spor’un çekilme kararı almasına karar verilmiştir. Alınan kararın kesinlikle sporcuların sağlığının ve psikolojisinin bozulmaması yönünde olduğu kanaatine varıldı” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu