Haber

Bakan Bilgin, maaşı ödenmeyen EYT üyeleri için ay sonunu işaret etti

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Alım, NTV yayınına katılarak soruları yanıtladı.

“Asgari ücret ne kadar olacak?” “Temmuz ayında değerlendireceğiz. Amacımız asgari ücreti belli bir seviyede tutmak” sorusuna yanıt veren Bilgin’in diğer konulara ilişkin açıklamaları şöyle:

EYT: Toplam başvuru sayısı 1,7 milyonu aştı. 1 milyon EYT üyesine ödeme yapıldı. Tüm EYT üyelerine bu ay sonuna kadar ödeme yapılacak. Tüm EYT üyelerinin birikmiş maaşları ve bayram ikramiyeleri hesaplarına yatırılacaktır.

ASGARİ MEMUR MAAŞI 22 BİN TL: En düşük memur maaşı 22 bin lira olacak. Refah stoğu ile birlikte en alttan en yükseğe hatasız bir düzenleme yapacağız.

7.500’ÜN ÜZERİNDEKİ EMEKLİLİK ARTIŞI OLACAK: En düşük emekli maaşını 7 bin 500 olarak yaptık. Ancak bu rakamın üzerinde bir alanda artış olmadı. Temmuz ayında 7 bin 500 TL’den fazla maaş kazananlara uygulanacak zam oranı maaşa göre belirlenecek. Aşağıdan yukarıya doğru gerçek bir artış yapacağız. Onları rahat ettirecek bir düzenleme yapacağız.

EK GÖSTERGELER: 3600 ek göstergede hazırlığımız tamamlandı. Meclis açılır açılmaz birinci dereceye gelen tüm kamu görevlileri bundan yararlanacak. Tüm eksik parçalar hakkını alacak. (HABER MERKEZİ)

haberterme.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat firmaları
Başa dön tuşu