Haber

Uşak’ta Cumhuriyet Bayramı’nda drift gösterisi düzenlendi

Uşak’ta Cumhuriyetin 100’üncü yılı ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla drift gösterisi düzenlendi.

Uşak Belediyesi öncülüğünde düzenlenen etkinlik, 3 bin 370 metre uzunluğundaki Uşak Belediyesi Süpermoto Yarış Pisti’nde gerçekleştirildi.

Etkinliğe farklı şehirlerden gelerek katılan pilotlar, özel donanımlı araçlarıyla pistte keskin virajlar ve zigzaglar yaparak keskin dönüşler yaparak izleyicilere heyecanlı dakikalar yaşattı.

Pilotların gösterileri sırasında vatandaşlar ellerinde Türk bayraklarıyla pilotlara destek verirken, gökyüzüne Türk bayrakları asılarak paramotorlarla gösteri gerçekleştirildi.

Etkinlikte milli motosikletçi Asrın Rodi Pak da sahne aldı.

Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın, yaptığı açıklamada, Cumhuriyetin 100’üncü yıl dönümünü kutlamanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

Merhum Hüsnü Kazım Özler’in Cumhuriyetin 10’uncu yıl dönümünde Uşak’ta çektiği “Cumhuriyeti Böyle Kazandık” başlıklı fotoğrafın tüm Türkiye’de tanındığını söyleyen Çakın, şöyle konuştu: “Bu fotoğraf gerçekten nasıl bir zihniyetin olduğunu gösteriyor. Bu topraklarda emek verildi ve Cumhuriyet zafere ulaştı.” “Türkiye’nin nasıl kazanıldığının, bu milletin ne kadar fedakarlık yaptığını gösteren en büyük ve en güzel göstergelerden biridir. Fedakarlıkla kazandığımız Cumhuriyetimizi sonsuza kadar korumak ve yaşatmak misyonumuzdur. Gece gündüz çalışmaya devam edeceğiz. bunun için.” söz konusu.

Çakın, konuşmasının ardından pilotlardan Abbas Çimen’in aracına binerek drift yaşadı.

haber-golyaka.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat firmaları
Başa dön tuşu