Haber

Manisa’da 600 bin bina ücretsiz test edildi… 10 bini tamamlandı

MANİSA (İGFA) –Yaşanan depremlerin ardından hızla harekete geçen Manisa Büyükşehir Belediyesi ve Manisa Celal Bayar Üniversitesi, Türkiye’de bir ilk olan Manisa’nın 17 ilçesinde 600 bin binanın şok dayanıklılık testini ücretsiz gerçekleştirdi.

75. Yılda Unubozköy ve Laleli Mahallesi’ndeki çalışmaların tamamlanmasının ardından Mesir Mahallesi’nde başlatılan çalışmalara Manisa Büyükşehir Belediyesi İmar ve Şehircilik Daire Başkanlığı Ünsel Gökçe, MCBÜ İnşaat Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Ali Demir de takibe aldı. .

Büyük bir titizlikle yürütülen çalışmalar hakkında bilgi veren Manisa Büyükşehir Belediyesi İmar ve Şehircilik Daire Başkanı Ünsel Gökçe, “Manisa Büyükşehir Belediyesi Sayın Lider Cengiz Ergün ile Manisa Celal Bayar Üniversitesi Rektörü Prof. Ahmet Ataç’ın ortasında binalarda hızlı değerlendirme testi ile risk analizine başladık. 75. Yılda internet sitelerinden aldığımız başvuruların en çok talep gördüğü Unbucozköy ve Laleli Mahallelerinde değerleme testini tamamladık. 3 mahallede yaklaşık 10 bin dairede (bağımsız yapılarda) hızlı değerlendirme testi ile risk analizi yaptık. Bu 3 mahalleden sonra 4. Mahalle olarak Mesir Mahallesi’nde çalışmalara başladık. Büyükşehir Belediyesi, Manisa Celal Bayar Üniversitesi tarafından İnşaat Mühendisleri Odası’nın da katkılarıyla yürütülen bu çalışmayı hızla sürdürüyoruz. İl merkezinde başlattığımız dayanıklılık testini 17 ilçemizdeki tüm binalarda talep ne olursa olsun gerçekleştireceğiz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat firmaları
Başa dön tuşu