Haber

Erzurum Dernekler Federasyonu’ndan İmamoğlu’na tepki!

İstanbul Erzurum Dernekler Federasyonu, CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğluErzurum’un provokasyonlarına sert tepki gösterdi.

Federasyon adına Genel Sekreter Turan Ağ tarafından yayınlanan basın açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

İstanbul Erzurum Dernekler Federasyonu olarak İBB Başkanı Sayın Ekrem İmamoğlu ile ilgili Erzurum’da yaşanan olaylar nedeniyle basın açıklamamızdır.

Erzurum, tarihi ve kültürüyle kadim bir şehirdir. Erzurum hoşgörü şehridir. Erzurum, milli manevi değerlerine bağlı özel bir şehirdir. Vatan, millet, bayrak Erzurum’un kırmızı çizgisidir. Erzurum, milli mücadelenin temellerinin atıldığı ve cumhuriyetin ilan edildiği sınır şehridir. Erzurum milliyetçi, muhafazakar bir tarihi şehirdir. Erzurum kimsenin provokasyon yapacağı bir yer değil. İBB Önder Bey’in ilimizde toplantı yaptığı yerin YSK’nın belirlediği alan olmadığını ilgili makamlardan öğrendik. İBB Başkanı ise toplantı alanının olmadığı bir yerde toplantı yapmaya çalıştı. İBB Başkanı’nın esnaf ziyareti şeklinde programlanan programını mitinge dönüştürmeye çalıştı. İlgi görmediği için dışarıdan getirdiğini tahmin ettiğimiz bir misketle halka taş attırdı. Valilik burada yaptığı konuşmada güvenlik güçlerini hedef alarak vatansever ve milletsever kardeşlerini ispatlamıştır. Hepsinin görüşleri ve kayıtları resmi kurumlarda mevcuttur.

Hiç kimse Erzurum’u ve Erzurumluları siyasi amaçları için kullanamaz. Erzurum vatanseverdir. Her taşta, her toprakta şehit kanı var. Erzurum misafirperverdir. Görgü ile gelenlerle vedalaşacak kadar bilir. İstanbul Erzurum Dernekler Federasyonu olarak sonuna kadar Erzurum’un ve halkının yanındayız. İlimizin Valisinin, Emniyet Müdürünün oyuna gelmesine izin vermeyeceğiz. Şehrimizin dinamikleriyle kimse oynayamaz. Erzurum’u alet ederek kimse kar elde edemez. Yaşanan olaylardan dolayı üzgün olduğumuzu belirtir, basın açıklamamızı saygıyla sunarız.”

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu