Haber

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Alanya’da oy kullandı

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem Milletvekilliği seçimleri için sandıkları memleketi Alanya’da kullandı.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, eşi Hülya Çavuşoğlu ile birlikte sandıkların bulunduğu Türkler Mahallesi Ayşen-Cengiz Urfalıoğlu İlköğretim Okulu’na geldi. Partililerin karşıladığı ve Antalya Milletvekili Aday Adayı eski Süper Lig Hakemi Kuddusi Müftüoğlu tarafından karşılanan Çavuşoğlu, maçı 2333 numaralı sandıkta eşi Hülya Çavuşoğlu ile birlikte oynadı.

Oylamanın ardından gazetecilere açıklamalarda bulunan Bakan Çavuşoğlu, “Evet az önce oyumuzu kullandık. Ülkemize ve milletimize hayırlı olmasını temenni ediyorum. Sadece bizim değil, tüm milletimizin oyu. Yurt içi ve yurt dışında tüm vatandaşlarımızın kullandığı oylar.” Daha güçlü bir Türkiye için hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum. Şimdiye kadar biz siyasetçiler her şeyi söyledik. Bazen söylenmesi gerekenleri söyledik. Bazen tahmin ettiğimizden fazlasını söyledik ama bugün söz millette. Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir diyoruz. Ve milletimizin öngörüsüne güveniyoruz. Tekrar iyi şanslar. ” söz konusu.

“Zarftaki güç”

Oy pusulasını zarfa koymakta zorlandığını belirten Çavuşoğlu, “Siyasi partilerin yani milletvekilliği seçimlerinin listesi çok uzundu. Zarfın içinde çok sıkıntı vardı. Kıvrımla bitmedi. Katılmaya hak kazandı. Dolayısıyla liste oldukça uzundu. Bir dahaki sefere muhtemelen daha büyük bir zarf düzenlenmeli” dedi. – ANTALYA

haber-sisli.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat firmaları
Başa dön tuşu