Haber

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’na Amerikan üniformalı tepki

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’na Amerikan üniformalı tepkiler

Türkiye Gençlik Birliği, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun komuta kademesine yönelik sözlerini protesto etti

ANKARA – Ankara’daki ABD Büyükelçiliği önünde toplanan Türkiye Gençlik Birliği üyeleri, komutanlığa yönelik sözleri nedeniyle CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu protesto etti.

Ankara’daki ABD Büyükelçiliği önünde toplanan grup, komuta aleyhindeki sözleri nedeniyle CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu protesto etti. Pankart ve sloganlar eşliğinde açıklamalarda bulunan küme, büyükelçilik önünde Amerikan üniformalı cansız bir mankene Kılıçdaroğlu’nun maskesini takarak duruma tepki gösterdi.

“Türk ordusuna saldırmak Amerika’nın aygıtı olur”

Grup adına konuşan TGB Başkanı Kayahan Çetin, “Türk ordusuna düşmanlığın son ve en çarpıcı örneğini geçen hafta yaşadık. Türk ordusuna ‘Cepheden kaçacaksınız, siz kaçacaksınız’ diyen bir Kılıçoğlu var karşımızda. firar edecek, kariyerini değiştirecek, haddini bil” Biz çok iyi biliyoruz. Amerika’da operasyon subayı olarak Türk ordusuna karşı kullanılan bir aparata dönüştüğünüzü herkes biliyor. Türk ordusuna saldıran herkes ABD’nin maşası olur” dedi.

“Türkiye’de rahat rahat Amerikancılık yapmanıza izin vermeyeceğiz”

6’lı tablonun Amerika’nın çıkarına hareket ettiğini belirten Çetin, “CHP yönetimi bir yanda savunma sanayimize, diğer yanda HDP ile kol kola kimyasal silahlara iftira atıyor. Kemal Kılıçdaroğlu’dur. çok boyutlu, çok cepheli ama tek hedefli bir harekâtın hedefi.Orduya düşmanlık, düşmana askerliktir.Sen bu planın bir parçasısın.Burası senin karargahın ve 6 puanlık masan.Sensin. haddini kim bilecek haddini biz söyleyeceğiz bu amerikan subayları nereye gitse türkiye gençler ligi ile karşı karşıya gelecekler buna izin vermeyeceğiz. Türk ordusunu karalama operasyonlarının başarı şansı sıfırdır. Bu planı piyonlaştıranlar Türk milletinin duvarına toslamış olurlar” dedi.

haberkeskin.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu