İçerik

X, yetişkinlere yönelik daha fazla cinsel içeriğin önünü açtı

Eskiden Twitter olarak bildiğimiz sosyal ağ X, platformda yetişkinlere yönelik daha fazla cinsel içerik yayınlamak isteyen kullanıcılar için bazı kurallarını gevşetmeye karar verdi. X, destek sitesinde yeni bir Yetişkin İçerik Politikası yayınladı. Ayrıca şirket, bunun dışında yeni bir Şiddet İçerikli İçerik Politikası da sunmaya başladı.

Şirket kendi Safety X gönderisinde, bu yeni politikaların her ikisinin de eski Hassas Medya ve Şiddet İçeren İfade politikalarının yerini aldığını belirtti.

Yeni Yetişkin İçerik Politikası, artık X kullanıcılarının bazı kısıtlamalarla birlikte “yetişkinlere yönelik çıplaklık veya cinsel davranış” içeren içerikler yayınlayabileceğini belirtiyor. X, hizmetin bu tür içeriklerin “sanatsal ifadenin meşru bir biçimi olabileceğini” düşündüğünü söylüyor.

Bununla birlikte X, hesaplarında düzenli olarak bu tür içerikler yayınlamak isteyen kişilerin medya ayarlarında bazı değişiklikler yapmaları gerektiğini, böylece gönderilerinin insanlar tarafından görüntülenmeden önce bir içerik uyarısı göstereceğini belirtiyor. Hesaplarında doğum tarihi olmayan veya 18 yaşından küçük X kullanıcıları bu içerik uyarılarını geçemeyecek. Ayrıca, bir kullanıcının profil fotoğrafına veya hesap başlığına yetişkinlere yönelik içerik yerleştirilemeyecek.

Ek olarak X, “istismar, rızasızlık, nesneleştirme, cinselleştirme veya reşit olmayanlara zarar verme ve müstehcen davranışlar” olarak etiketlenebilecek her türlü yetişkin içeriğini yasaklamaya devam edeceğini belirtti.

Şiddet İçerikli politika sayfasında kullanıcıların “uygun şekilde etiketlenmişse görsel paylaşabilecekleri” belirtiliyor. Ancak, yine de “aşırı derecede kanlı veya cinsel şiddeti tasvir eden” herhangi bir şey yayınlanamayacak. Ayrıca X, “açıkça tehdit eden, kışkırtan, yücelten veya şiddet arzusunu ifade eden” şiddet içeriklerini de yasaklamaya devam edecek.

Yeni Yetişkinlere Yönelik İçerik kurallarında olduğu gibi, düzenli olarak izin verilen şiddet içeriklerini paylaşan kullanıcılardan, paylaşımlarının bir içerik uyarısı kapsamına girmesi için ayarlarında değişiklik yapmaları isteniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu