Haber

Ulaştırma Bakanı: İstanbul Havalimanı 200 milyonuncu yolcuyu ağırlayacak

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, İstanbul Havalimanı’nın önümüzdeki günlerde 200 milyonuncu yolcuyu ağırlayacağını belirterek, “Her gün 1.400 uçuşa ev sahipliği yapıyor ve günde 230 bin yolcuya hizmet veriyor. Yavuz Sultan Selim Köprüsü her gün 140 bin kişiye hizmet veriyor. söz konusu.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı ve AK Parti Trabzon Milletvekili Adayı Adil Karaismailoğlu, AK Parti Trabzon İl Başkanlığı tarafından düzenlenen bayram programına katıldı. AK Parti Trabzon İl Başkanı Sezgin Mumcu ve AK Parti Trabzon Milletvekili adaylarının katıldığı programda konuşan Bakan Karaismailoğlu, AK Parti hükümetlerinin siyasetinin çalışma ve hizmet politikası olduğunu belirterek, “İstanbul Havalimanı’nın yapılması gerektiğini söylediler. bugün yapılmayan, önümüzdeki günlerde 200 milyonuncu yolcuyu ağırlayacak.her gün 1.400 uçuşa ev sahipliği yapan ve her gün 230 bin yolcuya hizmet veren yavuz sultan selim köprüsü her gün 140 bin kişiye hizmet veriyor. Perşembe günü Gazi Köprüsü 73 bin. Yapılmasaydı ne olacaktı? Bu gezinin yüzde 90’ı gerçekleşmeyecekti” Çünkü alternatif olan vapurla bu iş yapılamazdı. Örnekleri çoğaltmak o kadar büyük ki bizim işimiz hizmet etmek ve gücümüzü milletimizden alıyoruz. AK Parti hükümetlerinin siyaseti, çalışma ve hizmet siyasetidir. Bu çalışmalarla, bu hizmetlerle Türkiye artık dünyanın önde gelen ülkelerinden biri haline geldi.” Daha da güçlü olacağız çünkü son 20 yılda yakaladığımız istikrar süreci sayesinde artık böyle bir Türkiye’ye sahibim. 50 yıllık, 100 yıllık planlar yapıyorum önümde.Bugün koridorlardan bahsediyoruz, ülkeler arası ilişkilerden bahsediyoruz ve bunların merkezinde Trabzon’dan bahsediyoruz. Hint Okyanusu’ndan Basra Körfezi’ne, Irak’ın Faw limanına, Habur’dan Trabzon’a kadar Trabzon’a varın.Bu vizyonsuzların yapamayacağı bir vizyon sorunudur.Tuz Gölü’ne alabalık çiftliği yapılır mı diyen zihniyet mi? Sabiha Gökçen Havalimanı yetkilileri bunu yapacak mı?” dedi.

“Hanımefendi konuşacaktı sustu seçim sonrasını bekliyordu”

Bakan Karaismailoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Yedi kişi ortaya çıktı, yedi parti. Hızlarına bakarak bir yıldır kazanmak için aday aradıklarını söylediler. Şimdi aday gösterdikleri kişiyi kazanamazsınız diye kendi adaylarını aday gösterdiler. Daha sonra mevcut adayları belli olunca hanım masadan kalktı” dedi. Peki ne oldu o 72 saat içinde geri geldiler, o masaya oturdular ve taleplerini bir hanıma kabul ettirdiler. Hanım konuşacaktı, susmuştu, seçim sonrasını bekliyordu. Peki, nerede bu hanımı konuşturmayan güç. İşte 14 Mayıs’tan hesap sormak için harika bir fırsat. ” – TRABZON

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat firmaları
Başa dön tuşu