Haber

Trakya Üniversitesi’nde Afet ve Travma Polikliniği kuruldu

Depremden etkilenen vatandaşlar için Trakya Üniversitesi’nde Afet ve Travma Polikliniği kuruldu.

Üniversiteden yapılan açıklamada, çocuk ve gençlerin randevusuz muayenelerinin yapılacağı poliklinikte, gerektiğinde psikososyal destek ve tedavi-takip hizmetlerinin de verileceği belirtildi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Işık Görker, Kahramanmaraş merkezli sarsıntılarda büyük kayıplar yaşandığını belirtti.

Yakınlarının ve çevresindekilerin ölümüne tanık olanların değerli bir travmatik süreç içinde olduklarını belirten Görker, şunları kaydetti:

“Travmatik bir gerilim tepkisinin çocukta veya yetişkinde oluşabilmesi için, doğrudan veya tanık olarak yaşamı tehdit eden bir olayın potansiyel risk faktörü olarak ortaya çıkması gerekir. Akut gerilim tepkisi belirtileri, yas tepkisi ve travma sonrası gerilim bozukluğu belirtileri afet sonrası ortaya çıkabilmektedir.Bu nedenle Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı tarafından Afet ve Travma Polikliniği kurulmuştur.

Polikliniğimizde erken çocukluk prestijiyle 23 yaşına kadar başvuranlar randevusuz muayene edilecek, başvurularına göre bireysel ya da aileleri ile birlikte ücretlendirilecek ve psikososyal destek sağlanacaktır. ve gerektiğinde tedavi-takip hizmetleri verilmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat firmaları
Başa dön tuşu