Ekonomi

Öğle Saatlerinde Hisse Senedi Hareketliliği: Netflix ve Super Micro Düşüyor, Paramount Global Yükseliyor

Investing.com — ABD’de ana hisse senedi endeksleri, İsrail’in İran’a gerçekleştirdiğine inanılan saldırının ardından Orta Doğu’da artan gerilim nedeniyle yatırımcıların risk alma isteğinin azalmasından etkilenerek Cuma günü geriledi.

Bugün ABD borsalarında en çok hareket eden hisselerden bazıları aşağıda yer almaktadır:

Netflix (NFLX) hisseleri, yayın hizmetleri sağlayan şirketin önümüzdeki çeyrek için analistlerin beklediğinden daha düşük gelir öngörmesinin ardından %8,4 düştü. Bu tahmin, yeni abone sayısında tahminleri aşan bir artış olmasına rağmen, önümüzdeki çeyrek için abone sayısında beklenen daha yavaş büyümeyi telafi etmedi.

Tesla (TSLA) hisseleri, elektrikli araç üreticisinin Cybertruck modellerinden 3.878’ini geri çağırdığını duyurmasının ardından %0,2 oranında geriledi. ABD Ulusal Otoyol Trafik Güvenliği İdaresi tarafından bildirildiği üzere, aracın hızını artırmak için kullanılan pedalın bir kısmının gevşeyebileceği ve aracın iç panelleri tarafından engellenebileceği potansiyel bir sorun nedeniyle bu önlem alındı.

Procter & Gamble (PG) hisseleri, şirketin analistlerin tahminlerini karşılamayan ilk çeyrek kazanç raporunun ardından %1 oranında düşüş gösterdi. Şirketin geliri bir önceki yılla aynı kalarak 20,2 milyar dolar olarak gerçekleşti. Bununla birlikte şirket, gelir tahminini korurken mali yıl için hisse başına kazanç büyüme tahminini artırdı.

American Express (AXP) hisseleri, finansal hizmetler şirketinin beklentileri aşan çeyrek kazançlarını açıklamasının ardından %4,2 oranında arttı. Bu artış, şirket tüm yıl için kazanç tahminini yinelemesine rağmen, çeyrek boyunca yeni kart sahiplerinin sayısındaki artışa bağlandı.

Paramount Global (PARA) hisseleri, Reuters’ın Sony (SONY) Pictures Entertainment ve Apollo Global Management ‘ın (APO) medya şirketi için ortak bir teklif verme konusunda görüşmeler yürüttüğüne dair haberinin ardından %9,6 yükseldi.

Schlumberger (SLB) hisseleri, petrol sahası hizmetleri şirketinin Kuzey Amerika sektöründe daha zayıf performans bildirmesinin ardından %1,4 düştü. Ancak bu durum, uluslararası gelirlerde geçen yılın aynı dönemine kıyasla %18’lik bir artış rapor edilmesiyle dengelendi.

Super Micro Computer (SMCI) hisseleri, şirketin 30 Nisan Salı günü 2024 mali yılının üçüncü çeyreğine ilişkin mali sonuçlarının bir değerlendirmesini sunacağını açıklamasının ardından %18 düştü. Şirketin herhangi bir ön mali veri yayınlamaması, güçlü mali performans bekleyen yatırımcılar arasında endişeye neden oldu.

NVIDIA (NASDAQ:NVDA) hisseleri %3, AMD (NASDAQ:AMD) hisseleri ise kısmen Super Micro ile ilgili olumsuz hava nedeniyle %3,2 oranında geriledi.

Louis Juricic tarafından hazırlanan ek rapor

Bu makale yapay zeka yardımıyla üretilmiş ve çevrilmiştir ve bir editör tarafından gözden geçirilmiştir. Daha fazla bilgi için lütfen Hüküm ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu