Haber

Konya’da 7 bin depremzede ağırlandı

Kahramanmaraş’ta “yüzyılın felaketi” olarak nitelendirilen depremlerin ardından bölgelerden tahliye edilen depremzedeler, Konya’daki Kredi ve Yurtlar Kurumu ile devlet misafirhanelerine yerleştirildi.

Konya Vali Yardımcısı Hacı İbrahim Türkoğlu, Konya Mesnevi Öğrenci Yurdu’nda kalan depremzedelerin ailelerini ziyaret etti.

Ailelerin taleplerini dinleyen Türkoğlu, depremin büyük bir felaket olduğunu belirtti.

Konya’nın tüm birimleriyle sarsıntılı bölgeye en hızlı şekilde müdahale ederek devam ettiğini, gerekli alanlarda çalışmaların titizlikle yürütüldüğünü vurgulayarak, şu değerlendirmede bulundu:

“Konya’da Kredi ve Yurtlar Kurumu ile kamu misafirhanelerinde ağırladığımız depremzede sayısı 6 bini geçti. Bugün bu sayı muhtemelen 7 bini geçecek. AFAD koordinasyonunda sürekli sevkler oluyor. Tüm ihtiyaçlarını biz karşılıyoruz. .Buradaki personelimizin çalışmalarını titizlikle sürdürmesini temenni ediyorum.”

Vatandaşlara geçmiş olsun dileyen Türkoğlu, “Allah bu millete bir daha böyle acılar yaşatmasın. Bunu da devletimizin yardımıyla, milli birlik ve beraberlik içinde elbette çözeceğiz inşallah.” sözünü kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu