Haber

Kanada’da Şüpheli Çocuk ve Bebek Mezarları Bulundu

Beauval, Saskatchewan, Kanada’da şüpheli çocuk ve bebek mezarlarını işaretlemek için yere oyuncaklar ve pembe bayraklar yerleştirildi, 31 Ağustos 2023. (Fotoğraf: Li Haitao/Xinhua)

Jenny Wolverine, “Bu nihai bir rakam değil. Üzülerek söylüyorum ki muhtemelen daha fazlası var” dedi.

OTTAWA, 2 Eylül (Xinhua) — CTV News’in Salı günü bildirdiğine göre, yerli bir topluluk Kanada’nın Saskatchewan eyaletindeki eski bir yatılı okulda 79 şüpheli çocuk mezarı ve 14 potansiyel bebek mezarı buldu.

English River First Nation şefi Jenny Wolverine, Salı günü orta Kanada’daki Saskatchewan’ın başkenti Saskatoon’da düzenlediği basın toplantısında, “Bu nihai bir rakam değil. Ne yazık ki muhtemelen daha fazlası var” dedi.

Wolverine, “Ne bekleyeceğimizden ve ne bulacağımızdan emin değildik” dedi.

Beauval, Saskatchewan, Kanada’da şüpheli çocuk ve bebek mezarlarını işaretlemek için yere oyuncaklar ve pembe bayraklar yerleştirildi, 31 Ağustos 2023. (Fotoğraf: Li Haitao/Xinhua)

Rapora göre, English River şefi federal ve eyalet hükümetlerini First Nation’ın arama çalışmalarına fon sağlamaya davet etti.

English River’ın Ağustos 2021’de eski Beauval Kızılderili Yerleşim Okulu’nun bulunduğu bölgeyi yer radarı kullanarak aramaya başladığı belirtilen raporda, araştırma ekibinin araştırmanın ikinci aşamasına geçmeye hazırlandığı belirtildi. aramak.

Regina Üniversitesi’ne göre Beauval Kızılderili Yerleşim Okulu ilk olarak 1860 yılında kuruldu ve 100 yılı aşkın süredir faaliyet gösteriyor. CTV News’in haberine göre, 2013 yılında okulun eski yurt amiri, 1959 ve 1967 yılları ortasında reşit olmayan erkek çocuklara yönelik saldırılar nedeniyle ahlaka aykırı saldırı ve ağır ahlaka aykırı baskın hatalarından dolayı suçlu bulundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu