Haber

İstanbul’da Kaçak Göçmenlere Sahte Kimlik Tanıtan 7 Şüpheli Yakalandı

İSTANBUL’da kaçak göçmenler için sahte ikamet belgesi, pasaport ve kimlik hazırladığı tespit edilen 7 zanlı, yürütülen operasyonlarda yakalandı. 4 zanlı tutuklanarak cezaevine gönderildi.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Göçmen Kaçakçılığı ve Hudut Kapıları Şube Müdürlüğü ekipleri, kaçak göçmenler için geçersiz ikamet belgesi, pasaport ve kimlik hazırladığını belirledikleri zanlılara operasyon düzenledi. Operasyonda adreslerde yapılan aramalarda kimlik ve pasaport üretiminde kullanılan çok sayıda cihaz ile dijital aletler ele geçirildi.

Dijital materyaller üzerinde yapılan incelemelerde, farklı kişiler adına düzenlenmiş çok sayıda sahte pasaport ve kimlik belgelerinin fotoğrafları, yasa dışı göçmenlerin Yunanistan’a geçiş yollarını anlatan yerler ve çok sayıda tekne fotoğrafının olduğu görüldü. Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen zanlılardan ikisi, adli makamlarca serbest bırakıldı. 1 zanlı hakkında adı geçen denetim kararları uygulanırken, 4 zanlı tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu